JURA bicykl Demo Options
JURA bicykl

O značce TRIGON

Více jak 20 let zkušeností taiwanské firmy TRIGON v oblasti zpracování karbonu představuje obrovské know how potřebné pro kvalitní výrobky. Firma TRIGON je jedním z průkopníků ve vývoji zpracování a použití karbonu pro výrobu dílů v cyklistice. Díky této zkušenosti, neustálému vývoji a silnému výrobnímu zázemí nabízí špičkové cyklistické komponenty v moderním designu.

TRIGON je tým specialistů hrdý na vysokou technickou úroveň a kvalitu svých výrobků. Tomu podřizují všechny procesy výroby – od pečlivého výběru a kontroly vstupních materiálů, řízení výroby, mezioperační kontroly a finální vyhodnocení kvality dílů. Design nabízených dílů je na vysoké úrovní a je v trendu moderního provedení cyklistických komponentů světových značek.

TRIGON je spojení neustálého vývoje, zkušeností , technologie a špičkové kvality výroby. Právě proto patří mezi významné dodavatele předních světových značek na trhu cyklistiky, jako jsou například LOOK, TIME, RITCHEY, BBB atd.

TRIGON má patentovány následující technologie, které používá pro své výrobky:

nccNCC-Nano Carbon Composite
Nano technologie je pokrok ve vývoji karbonu. Nano karbon je pevnější, pružnější a lehčí než karbon Venus C8. Tento materiál umožňuje inženýrům vytvářet pevné, lehké a zároveň pružné díly s vyšší pevností než dříve. Pevnost tohoto materiálu je o 27% vyšší než u běžného karbonu, zároveň je více pružnější a má vyšší únavovou odolnost.

 

c8Venus C8 Carbon Composite
Nová generace karbonu se speciálními přísadami zaručuje vynikající pevnost a pružnost. Špičková únavová pevnost materiálu zvyšuje poměr pevnosti a hmotnosti.

 

 

c7Venus C7 Carbon Composite
Velmi pružná a pevná karbonová tkanina je vytvrzena při vysoké teplotě ve formách špičkové technologie TRIGON. Tím je dosaženo výborné pevnosti a pružnosti a zároveň zajištěna odolnost proti únavě a vibracím.

 

fdcFDC-Flex Directional Vision
Systém pečlivě orientovaných karbonových vláken umožňují docílit vysokou boční tuhost, vertikální stabilitu a zároveň tlumit rázy.

 

 

encrimENCRIM-Carbon-Alloy Fusion
Způsob lepení spoje mezi kompozitem a slitinou pomocí speciálního lepidla používaného v leteckém průmyslu.

 

hipactHIPACT-High-Pressure Solid-Compaction
Technologie vytvrzování pomocí pevné vnitřní formy umožňující vysokotlaké zhutnění. Materiál vyrobený touto technologií je velmi hutný a konzistentní.

Technologie konstrukce karbonových dílů:

obllixOBLLIX-Geometric Cross-Sections
Technologie konstrukce tvaru trubky pro MTB řidítka. Zkosený tvar průřezu zvyšuje pevnost a tuhost.

integratedINTEGRATED-Unified Structures
Integrace dílů přímo do rámu. Spoj je velmi pevný designově dokonalý a zároveň celek velmi lehký.

feaFEA-Finite Element Analysis
Počítačový software pro návrh a optimalizaci tvaru a průřezu. Systém umožňuje simulaci budoucího tvaru na základě požadavku budoucího tvaru a požadovaných parametrů pevnosti a hmotnosti.

monoboxMONO-BOX-Chain Stay Box Structure
Obě zadní vzpěry jsou uchyceny jako jeden mono-box s masivním napojením na středovou osu. Tím je zajištěna vysoká pevnost a extrémní boční tuhost.